[elfsight_popup id="1"]

Sahip olduğu eşsiz nitelikleri sebebiyle SEM (Arama Motoru Pazarlaması) ile hayal ettiğiniz kitlelere daha pratik ve daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz. SEM kaliteli arama motoru pazarlaması sayesinde ürün satışlarınızı kolayca gerçekleştirebilir ve sektörünüzde emin adımlar ile kariyer elde edebilirsiniz.

SEO arama etkeni sonrasında ismini hızla duyuran SEM, SEO ile farklı nitelikler taşımasına karşın aynı amaç doğrultusunda hizmet sunar. Dolayısıyla tıpkı SEO çalışmalarında olduğu gibi, SEM arama motorunda da firmaların özellikle Google arama motorunda ilk sırada bulunması amaçlanır.

SEM ARAMA MOTORU PAZARLAMASI NEDİR?

Search Engine Marketingem olarak açıklanan sem, Türkçe karşılığı ise arama motoru pazarlamasıdır. Sem özet tanımlaması ise, arama motorlarından sunulan reklamların en üst sırada yer almasını sağlayan dijital bir pazarlama uygulamasıdır.

Firmalar tarafından arama motorları yönergeleri doğrultusunda sunulan reklamlar, tanıtımlar, organizasyonlar ve benzeri türden eylemler için sem uygulamasından faydalanılarak daha kısa sürede yüksek trafik hacmi elde edebilir.

Özellikle de e-ticaret web siteleri tarafından sem (arama motoru pazarlaması) daha fazla tercih ediliyor. Firmalar sem uygulaması sayesinde ürünlerinin reklamlarını ve pazarlamasını daha kolay ve daha etkin bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Google Adwords ise sem arama motoru pazarlamasının önemli bir parçasıdır. Google Adword üzerinden firmalar hayal ettiği kitlelere etkin ve seri bir biçimde erişebiliyor. Bu sayede ürün satışlarını kısa sürede yükseltebiliyor.

sem1

SEM Arama Motoru Pazarlaması Neden Tercih Ediliyor?

Sem ile önceki dönemlerde kaçırmış olduğunuz müşteri tabanını yeniden yakalayabilirsiniz. Yeni müşteri potansiyelinizin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Sem arama motoru pazarlaması düşük bir maliyet sunduğundan, kolay uygulanabilir olduğundan, seri bir şekilde sonuç sunduğundan, garantili olarak hizmet sunduğundan özellikle e-ticaret sistemleri tarafından tercih ediliyor. Sem, ayrıca SEO çalışmalarına oranla çok daha erken süreçte başarılı neticeler sunar. Sem ile SEO fiyat tarifesi bakımından da karşılaştırıldığında sem arama motoru pazarlaması daha uygun fiyat tarifesine sahip olduğu görülebiliyor. Sem, firmalara gerek zamandan ve gerekse de maliyet bakımından tasarruf sağlıyor.

sem2

Sem Arama Motoru Pazarlaması Hakkında Diğer Detaylar

SEM arama motoru pazarlaması içerisinde sıkça bulunan faktörlerden biri tıklama başına ödeme ve tıklama başı ücretidir. Sem arama motoru pazarlaması için Google Adwords dışında Bing Ads gibi kaliteli arama motoru da bulunuyor. Yeniden hedefleriniz, mobil hedefleriniz ve coğrafi hedefleriniz açısından bu sistemden faydalanabilirsiniz. Sem arama motoru pazarlamasında bütçe ayarlamanızı, reklam yapılandırmanızı nasıl ve ne şekilde gerçekleştirebileceğiniz yönünde zihninizde birtakım soru işaretler oluşabilir. Gerçek anlamda firmanızın tanıtımlarını tek başınıza da gerçekleştirebilirsiniz.

sem3

SEM Arama Motoru Pazarlaması Size Ne Gibi Faydalar Sunuyor?

Sem arama motoru pazarlaması, ilk olarak ulaşmak istediğiniz kitle potansiyeli açısından pek çok yönden faydalar sunar. Web sitelerinden çekilen çerezler aracılığı ile yalnızca tercih ettiğiniz yaş kesimine, coğrafi konumuna ve mesleki durumu baz alarak reklam gösterilerinizi sunar. Reklamlarınız erişilmesi gereken birey ve firmalara hızlı bir şekilde ulaştırılır ve bu durum sonucunda ise müşteri trafiği yükselmesi sağlanır.

sem4

SEM Arama Motoru Pazarlaması Farkı

SEM arama motoru pazarlaması sizlere pek çok yönden avantajlar sunar. Sem arama motoru pazarlaması yönetim tarzı oldukça basittir ve hızlı bir şekilde müşteri trafiği elde ettirir. Reklamlarınızın kontrolü sizde bulunur ve dilediğiniz süreçlerde kısıtlama durumu bulunmadan reklamlarınızda değişiklik yapabilirsiniz.

SEM arama motoru pazarlaması sayesinde e-ticaret firmanızın tanıtım, reklamlarını sadece yurtiçi değil, ayrıca sem (arama motoru pazarlaması) ile yurtdışı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Sem arama motoru pazarlaması ile yurtdışından da müşteri potansiyelinizi kolayca yükseltebilirsiniz. Sem arama motoru pazarlama hizmeti sunulan web siteleri ile iletişime geçerek sem ile tanışabilirsiniz.