[elfsight_popup id="1"]

Arama motorlarında öne çıkan kişi ya da kuruluşların internet ortamında uyguladıkları çalışmalardır. Hem metin hem de görsel olarak sunulan bu hizmet profesyoneller sayesinde dijital ortamda sunulur. Bu düzenlemeyi yapan kişilere web master ya da web tasarımcısı denilmektedir.

WEB TASARIM UYGULAMALARI

Web siteleri kişilerin çok fazla kullandığı dijital ortamlardır. Aranılan, öğrenmek istenilen birçok bilgiye ulaşım kolaylığı sağlayan arama motorları en yararlı bulduğu web sitelerini öne atmaktadır.

Hızlı açılması önemli olurken kişiler iki saniye içerisinde açılmayan web sitelerinde kalmamaktadır. Bu gibi çok fazla detay gerektiren işlemleri hızlandırmak için web tasarımcılarından yardım alabilmek, web sitenizin istenildiği gibi çalışmasını sağlar. Anahtar kelime kullanımı, SEO uyumlu, bilgi verici metinlerin üretimi, önem taşırken sitede ki renk, fontlar, düzen gibi birçok uyulması gereken kurallar ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca firmaların reklam giderleri düşünülecek olunursa web tasarımları sayesinde bu gelirlerde düşebilecektir. İnsanların neredeyse hepsi internet ortamında her türlü ihtiyaç ya da bilgi ihtiyacını buradan karşılamaktadır. Bunu düşünecek olursak ve çok büyük bir bilgi kaynağı olan web sitesi çoğunluğu sizi ön sıralara çıkarabilecek doğru tekniklerden geçmektedir. Artık bu bilgilere ulaşmak mümkünken sürekli yenileyici ve araştırmacı olmayı gerektiren bir durumdur.

web-tasarim-renk-ve-font

Web Tasarımda Renk

Kişisel bir web siteniz mevcutsa örneğin kadınlara hitap etmek için pembe, erkeklere hitap etmek için mavi gibi renkler tercih edilebilir. Renklerin insan üzerindeki etkilerini en büyük web tasarımcıları ve markalar kullanmaktadır. Bu uyumu yakalamak için gerekli ön araştırma yapılarak doğru renk tercihi uygulanmalıdır.

Font Senkronizasyonu

Yazı sitilininse önemini vurgulanacak olursa kişilerin metinleri rahat okuyabilmesi ve doğru yazı sitilinin seçilmesine gerekli kurallardandır. Geçerli yazı tipleri kullanılarak yol izlenmelidir. Yazı tipleri neredeyse birçok web sitesinde aynı gibi gözükür. Yazı tiplerinde kullanılacak stilinde güvenliliği esas alınır.

Web Tasarımında Dikkate Alınacaklar

Düzen hayatın her yerinde hakim, gözü yormayan bir unsurdur. Web tasarımında da görsel ve metinlerin birleşimi uyum içinde olmalı göz yormayan ve akılda kalıcı görseller tercih edilebilmelidir. Sitenin 7/24 çalıştığını düşünülürse doğru uygulanmış web tasarımı sayesinde ziyaretçi oranı istenilenin üstlerine de çıkabilmektedir. Özellikle kurumsal itibarını arttırmak isteyen şirketler uluslararası dokunuşu da yakalamak için profesyonel yardım almaktadır. Site her daim canlı, akıcı, hızlı ve dinamik kalmalıdır.

Siteler güncel olabilmesi adına her an metin ya da görsel yüklenmesinin yanı sıra site bir süre sonra hantallaşır. Uygulanan bütün doğru yöntemlerin hayata geçirilen web sitesi yaşarken de sorunlar meydana gelebilir. Bunun önüne geçebilmek adına gerekli profesyonel yardımlar devreye girecektir. Web tasarımcının işi sadece siteyi kurmak değildir. Devamında seyredebilecek sorunların önüne geçecek önlemleri alabilmektir. Bu ve bunun gibi web tasarım uygulamalarındaki gerekliliği ön gören kişilerdir.